Gdzie wyposażyć dziecko do szkoły?

dziecko

Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego liczba dzieci w wieku szkolnym sięga blisko 5 milionów. Do tej grupy należy dodać także przedszkolaki. To sprawia, że rynek artykułów dziecięcych może być liczony w miliardach złotych.
Poważną kategorię w tym segmencie rynku stanowi zawartość dziecięcych tornistrów. Eksperci wskazują, że dystrybucja tych dóbr odbywa się wieloma kanałami. Należą do nich wielkie sieci handlowe i mniejsze sklepiki z przyborami szkolnymi oraz miejskie i wiejskie targowiska. Istotnym kanałem sprzedażowym są także sklepy internetowe oferujące artykuły szkolne online. Możliwości wyboru towarów przez rodziców są ograniczone jedynie finansami i czasem, jaki mogą poświęcić na zakupy. Często właśnie czas jest decydującym czynnikiem o formie zakupów, jaki wybierają klienci.
Poważnym graczem na rynku są wielkie sieci handlowe, oferujące przez rozpoczęciem roku szkolnego wiele atrakcyjnych promocji i zniżek oraz szeroki wybór towarów, sklepy internetowe także podążają w tym kierunku, starając się wykorzystać ten krótki czas wzmożonych zakupów.
hurtownia zabawek dla dzieci