Czysty HTML/CSS plus JS a CMS

Strona w czystym HTML i CSS (z dodatkiem JS) 

Czystych stron w samym HTML i CSS jest chyba niewiele teraz w Internecie, częściej można spotkać strony z HTML/CSS plus pewien dodatek kodu Java Script. Dla takich witryn są dostępne frameworki, czyli biblioteki zawierające przygotowane gotowe rozwiązania jak siatka czy mechanizmy responsywności (media queries). Najpopularniejszym takim frameworkiem jest Bootstrap, dla którego trampoliną do popularności okazało się użycie w CMS Joomla. 

Kiedy strona w HTML/CSS 

Generalnie, kiedy jest to strona mała, z niewielką ilością podstron a dodatkowo wiemy, że nie będzie trzeba często modyfikować ani treści, ani layoutu (no chyba że to naprawdę jedna strona) wystarczy czysty HTML/CSS. Nawet jest bardziej wskazane takie rozwiązanie – nie potrzeba ani pamięci operacyjnej ani takiej pojemności jak w przypadku CMS. Również serwer ze względu na to, że nie jest potrzebny PHP, będzie tańszy. Przykładami takich stron będą na przykład jednostronnicowe wizytówki firm czy plansze informacyjne. 

Kiedy CMS 

Kiedy treści będzie więcej a witryna będzie cyklicznie uzupełniana o treści. Również wtedy, kiedy autorów ma być więcej – nie ma problemu kto ma mieć w danym momencie dostęp do plików strony i z kolejnością nadpisywania nowych treści. Można pracować równolegle. 


Szablon WooCommerce