Styl


Moda zmienna jest, to zrozumiałe. Fasony pojawiają się, nikną i znowu wracają po paru latach.

Dekada lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku to, w kwestii spodni moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie wróciła w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Ponownie ostatnio tu i ówdzie można zobaczyć ten fason.

W szóstej dekadzie ubiegłego wieku modne były bardzo obcisłe i trochę zbyt krótkie spodnie. Ta moda znowu była popularna w ostatnich latach. Była częścią stylu określanego jako slim, charakteryzującego się również opiętymi marynarkami.

W czwartej dekadzie dwudziestego wieku popularne były bardzo obszerne marynarki i bardzo szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tej mody były garnitury w osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku i w następnej dekadzie. Jednakże spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Czwarta dekada ubiegłego wieku to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Taka tendencja powróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, czyli na początku lat dwudziestych naszego stulecia również widać ten styl.

https://dantex-moda.pl