Jak prawidłowo wykonać peeling w domu?


Peeling to prosty zabieg, jednak wykonywany nieprawidłowo może nie przynosić odpowiednich efektów, ale i przynieść szkody! Przeczytaj i sprawdź, czy na pewno Twój peeling jest skuteczny.

Peeling delikatny powinnyśmy robić regularnie, natomiast peeling głęboki – raz na jakiś czas. Wykonujmy go najlepiej wtedy, kiedy czujemy, że nasza skóra nie jest już miękka i chcemy usunąć stary naskórek. Dzięki zabiegowi pobudzamy także krążenie. Naszym celem jest osiągnięcie gładkiej skóry. Jak tego dokonać w kilku prostych krokach?

1. Umyj ciało, usuń wszelkie pozostałości kosmetyków i preparatów pielęgnacyjnych. Oczyszczona skóra lepiej nadaje się do złuszczania naskórka.
2. Kolejno wysusz skórę. Nie nakładaj peelingu na mokrą skórę, ponieważ zmniejsza jego działanie końcowe. Część peelingu spłynie ze skóry.
3. Lekko zwilż skórę, żeby uniknąć podrażnienia.
4. Nakładaj peeling rozpoczynając od dolnych partii ciała. Zaczynaj już od stóp.
5. Masuj skórę dużymi podłużnymi bądź okrężnymi ruchami ku wyższym partiom ciała.
6. Spłucz peeling wodą i delikatnie osusz ciało.
7. Nałóż krem lub balsam do ciała.

Dekolt i miejsca wrażliwe masuj delikatniej niż pozostałe! Nie oszczędzaj jednak pięt, kolan i łokci. Peeling wykonuj zawsze przed depilacją, zabiegami takimi jak manicure i pedicure, nałożeniem balsamów/samoopalacza bądź maseczki.

Do regularnego stosowania wybierz peeling łagodny, kremowy. Peeling cukrowy natomiast rozpuści się po wmasowaniu i natłuści skórę. Najmocniejszy jest peeling solny, którego nie powinno się używać do skóry wrażliwej. Częstotliwość wykonywania peelingu oceń sama i dobierz do swojego rodzaju skóry. Zazwyczaj jednak optymalną opcją jest jeden zabieg na tydzień. W celu wykonania peelingu głębokiego udaj się do kosmetyczki, by oceniła rodzaj i stan cery.

https://esticlinic.pl/cennik/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *