Endometrioza


Endometrioza leczenie przyczyny
Proszenie niezwykle
wpływowego bólu menstruacyjnego, ból przeżywany w trakcie stosunku fizycznego jak rzadko trudności z zdarzeniem w ciążę mogą być dowodami endometriozy.
endometrioza
Które są objawy endometriozy?
Do powszechnych objawów należą:

silny ból menstruacyjny przebiegający w trakcie, przed lub/i po wykonaniu krwawienia;
proszenie bardzo kosztownych krwawień miesięcznych;
ból miesiączkowy zlokalizowany być pewno w części brzucha, lecz oraz w dole pleców w strony
lędźwiowo-krzyżowej;
ból że organizować w trakcie stosunku płciowego (dyspareunia);
znacznie powszechnie występuje nasilony PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego);
częste zaburzenia długości trwania cyklu;
życie krwawień między menstruacjami;
ból w trakcie oddawania moczu/stolca;
farbę w moczu;
niemożność zdarzenia w ciążę.
Liczy się, że choroba dotyka 7-15% pań w wieku rozrodczym i nieleczona może odprowadzać do niepłodności. Nie opuszcza w poziomie postmenopauzalnym ani przedpokwitaniowym.
Czym stanowi endometrium?
Mianem endometrium mierzy się błonę śluzową wyściełającą macicę od wewnątrz. Istnieje wówczas tkanka ulegająca zgrubieniu w odpowiedzi na stymulację hormonalną w trakcie cyklu menstruacyjnego. Skoro nie przybędzie do zagnieżdżenia się w niej pokrytej komórki jajowej poddaje ona złuszczeniu i pojawia się krwawienie miesięczne.

Czym stanowi endometrioza?
Endometrioza, zwana inaczej gruczolistością zewnętrzną, cechuje się rozrostem błony śluzowej macicy (endometrium) poza jamę macicy. Wokół narządów wewnętrznych miednicy (macicy, jajników i jajowodów) powstają zrosty i torbiele endometrialne. Najczęściej rozrost endometrium tkwi w kręgu otrzewnej wyścielającej jamę miednicy. W trakcie cyklu menstruacyjnego krew wydobywa się poza macicę do otrzewnej, co wiedzie do wytworzenia tam tkanki bliznowatej. Ta nieelastyczna tkanka pozwala obniżenie ruchomości narządów uważających się w jej swym sąsiedztwie natomiast prawdopodobnie robić m.in. niedrożność jajowodów i przeszkodzić tym pojedynczym zajście w ciążę.

Zrosty mogą zajmować także sąsiadujące z macicą narządy: pęcherz i odbytnicę. Objawami rzadziej występującymi, tylko dopuszczalnymi będzie w ostatnim przykładzie ból w trakcie oddawania moczu lub krwiomocz czy ucisk w trakcie defekacji.

Które są przyczyny powstania endometriozy?
Endometrioza jest chorobą postępującą. Do inicjatyw jej organizowania należą:

regurgitacja – „wsteczna menstruacja” – komórki endometrium poprzez jajowód wycofują się do jamy otrzewnej (istnieje hipoteza, że krwawienie wsteczne leży u ludziach pań, a z dzikich podstaw nie u ludziach rozwinie się endometrioza);
implantacja – przeniesienie komórek endometrium następuje w trakcie zabiegu chirurgicznego lub cięcia cesarskiego;
metaplazja komórek otrzewnej – komórki jamy otrzewnej ulegają zmianie w placówki endometrialne;
rozsiew – w rzadkich przypadkach komórki endometrium mogą za pośrednictwem naczyń krwionośnych lub limfatycznych przyjść do wysoko położonych narządów (mózg, płuca, gałki oczne);
choroby układu immunologicznego.
Brak równowagi hormonalnej i nadmiar estrogenów że ciągnąć do rozwoju endometriozy. Kobiety których siostry lub mamy dotknięte są tym schorzeniem nierzadko są narażone na jego nastąpienie.
Jak zdiagnozować endometriozę?
Niekiedy endometrioza może przebiegać bezobjawowo także stać wykryta przypadkowo przy operacji laparoskopowej w terenie jamy brzusznej. Do rzadkich objawów należą też plamienia lub krwawienia acykliczne, krwotoki miesięczne, krwiomocz, plamienia otwarte lub krwawienia z szeregu pokarmowego. Do zawarcia diagnozy należy wykonać badanie laparoskopowe z biopsją lub nieinwazyjne badanie obrazowe (USG,MRI).
Gdy się leczy endometriozę?
Leczenie endometriozy obejmuje operacyjne usunięcie trwających już zrostów i torbieli endometrialnych laserem bądź diatermią. Łączy się również suplementację hormonalną będącą na końcu zmniejszenie krwawienia z środowisk endometrium i ograniczenie dolegliwości bólowych powiązanych z cyklem menstruacyjnym.

Zwiększenie ruchomości narządów bezpośrednio można zdobyć stosując manualne techniki osteopatyczne korzystnie na macicę, jajniki i pęcherz moczowy. Techniki też liczą skorzystanie na wszelkim kroku rozwoju endometriozy również potrafią w zasadniczym stopniu podnieść formę życia pacjentki dotkniętej tym dylematem jak także podnieść jej okazje na dojście w ciążę.

Leczenie osteopatyczne jest wydajne, bezbolesne i nieobciążone ryzykiem powikłań. Terapia ciągle jest uporządkowana do osobistych potrzeb pacjentki i tworzy wartość daną w kompleksowym modelu leczenia endometriozy.
Techniki osteopatyczne nie tylko zwiększają ruchomość macicy i organów ulokowanych w jej pobliżu. Poprzez pracę pośrednio na projekcie nerwowym pogłębia się te ich ukrwienie i drenaż płynów co więcej wspomaga powrót do równowagi hormonalnej, zmniejsza dolegliwości bólowe w trakcie menstruacji jak także woli wejściu w ciążę. Kariera na dnie miednicy zwiększa elastyczność tkanek podpierających macicę także owym samym również działa jej sprężystość również spokojniejsze ukrwienie. Także wykorzystując techniki osteopatyczne na kość krzyżową i kości miednicy można bezpośrednio wpadać na napięcie tkanek zawieszonych w miski także w współczesny chwyt tłumaczyć na naprawę funkcji narządów znajdujących się w niej.
Wszystkie działanie osteopatyczne poprzedza dokładne badanie pacjentki nie dopiero pod kątem ginekologicznym. Realizuje się szczegółowy wywiad chorobowy, tak żeby ustalić przyczynę trudności i zaprojektować jedyny i własny projekt leczenia. Charakteryzuje się też pozycję ciała oraz napięcie tkanek problematycznej okolicy. Niekiedy są wezwania do rozszerzenia pomagania plus na cudze plany także strony ciała. Efektywne w usuwaniu problemów natury ginekologicznej bywają techniki kranio-sakralne, które poza działaniem swym wykazują działanie ogólnoustrojowe zmniejszające pobudliwość układu współczulnego, który jest dorosły za reakcje stresowe i u wielu pacjentów wymaga znormalizowania.

Pod koniec wszystkiej wizyty terapeuta omawia z pacjentem plan dalszego leczenia. Niekiedy pomocna jest niewielka zmiana diety czy włączenie suplementacji, tak aby wyniki były odpowiednie i zdecydowane. Część pacjentów odniesie korzyść wykonując pewne ćwiczenia lub wprowadzając pewne pracy fizyczne do znanego programu dnia. Każdy chory istnieje sprzeczny a program leczenia będzie się u wszystkiego różnił. Nie tworzy samej recepty na żadne schorzenie a w przypadku endometriozy do przedmiotu chodzi tym wyjątkowo podejść od dużo perspektyw a holistycznie.
http://chirurg-plastyczny.warszawa.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *