Kwiaty w koszach i donicach


 

Kosze kwiatowe to niewątpliwie świetna ozdoba naszych tarasów i balkonów. Wiszące kosze- wypełnione kwiatami przydają balkonowi klimatyczny wygląd a dodatkowo umożliwiają uprawę roślin nawet w niedostępnych miejscach. 

Podwieszane na ścianach ozdobne kosze lub ceramiczne donice są wspaniałym dopełnieniem idei naszego ogrodu lub altanki. Koncentrują na sobie uwagę i są barwne akcenty otoczenia. Umieszczone na murach rozbijają monotonię i rozjaśniają fasadę budynku. Na rynku jest ogromny wybór owego typu ozdób. Producenci prześcigają się w myśleniu nowych, coraz ciekawszych wzorów. Najczęściej zaraz na wiosnę w koszach wysadzane są petunie albo inne barwne kwiaty, które długo mogą nasycać nasze oczy. Niektóre z roślin można uprawiać do późnej jesieni. Te odporne na mróz wytrzymują niskie temperatury i imponują swoimi kolorami. 

Planując zakup kosza lub donicy, należy wziąć pod uwagę na jakiej wysokości chcemy ozdobę powiesić i wybrać odpowiednie kwiaty. Zawieszone wysoko, najlepiej obsadzić roślinami zwisającymi, natomiast donice stojące doskonale wyeksponują niskie kwiaty i pnącza. Ozdabiając nawet mały ogród, kolorowymi donicami możemy zapewnić sobie kolejne miejsca do upraw. Donice postawione przy wejściu do domu stwarzają ozdobny i przytulny akcent. 

Ważną rzeczą jest ażeby w ciągu upałów rośliny w koszach i donicach podlewać nawet dwa razy dziennie. Warto też do ziemi dodać jakiegoś materiału organicznego, kory, kompostu lub keramzytu, które na dłużej utrzymają wilgoć podłoża. 

Warto zainteresować się donicami lechuza.  

Donice lechuza


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *