Krzesła Adirondack – wygodę i ponadczasowy styl

krzesła Adirondack

Krzesła Adirondack istnieją od ponad wieku, ale ich ponadczasowy design jest nadal tak samo popularny jak zawsze wśród tych z nas, którzy szukają wygodnych i relaksujących mebli ogrodowych. Oryginalne krzesło Adirondack zostało wynalezione w 1903 roku przez mężczyznę o imieniu Thomas Lee, podczas wakacji z rodziną w Westport w Nowym Jorku. Prosta, ale solidna konstrukcja, obejmująca charakterystyczne skośne oparcie i szerokie podłokietniki, została opatentowana przez Harry’ego Bunnela, który nazwał ten nowy styl krzesła ogrodowego imieniem pobliskiego regionu Adirondack. Z powodzeniem sprzedawał swoje krzesła Adirondack wykonane z cykuty letnim mieszkańcom kurortu Westport przez następne 20 lat. A klasyczny design nadal jest ulubionym produktem do dziś.

Inwestycje mieszkaniowe w Warszawie

Trwały urok mebli Adirondack polega na tym, że nie tylko świetnie wyglądają w prawie każdym miejscu rekreacyjnym, od werand po trawniki, od tarasów po patio, ale także są niezwykle wygodne do siedzenia. Krzesła Adirondack są wykonane z różnych rodzajów drewna. w tym cedr, tek i mahoń. Drewno można pozostawić do naturalnego starzenia się, bejcować w celu zachowania naturalnego koloru lub pomalować na dowolny wybrany odcień. Nowoczesne alternatywy, które praktycznie nie wymagają konserwacji, to krzesła z tworzywa sztucznego z recyklingu, które wyglądają niesamowicie jak prawdziwe drewno.

Obecnie oryginalny projekt został dostosowany do tworzenia różnych stylów mebli, w tym foteli bujanych Adirondack i huśtawek na werandzie. Fotele rozkładane z poduszkami dla dodatkowego komfortu są ulubionymi, podobnie jak style all-in-one, które są dostarczane z wysuwaną otomaną. Aby uzyskać całkowicie skoordynowany nowy wygląd, do wyboru są wszelkiego rodzaju zestawy Adirondack, takie jak te z dopasowanymi stolikami bocznymi, podnóżkami i podnóżkami. Szerokie podłokietniki są idealne do przechowywania napojów lub książek i nic dziwnego, że ten tradycyjny rodzaj mebli ogrodowych jest nadal tak poszukiwany. Krzesło Adirondack to idealne miejsce na relaks i odpoczynek w długi, słoneczny dzień!

,