Postaraj się o kompletność i różnorodność swojej diety

zdrowe jedzenie

Jednym z najważniejszych elementów zdrowego stylu życia jest dieta, która jest zróżnicowana i zbilansowana. Bardzo ważne jest, aby starać się uzyskać wszystkie naturalne składniki odżywcze z pożywienia lub suplementów, aby zachować zdrowie.

Kolagen rybi w proszku

Dieta pozbawiona pewnych składników odżywczych może mieć negatywny wpływ na organizm. W niektórych przypadkach może to nawet zagrażać życiu.

Na przykład kolagen. Kolagen jest podstawowym budulcem organizmów zwierzęcych, w tym człowieka. Niewystarczający poziom kolagenu może prowadzić do zagrażających życiu problemów sercowo-naczyniowych. Istnieją tylko jedno źródło tego ważnego białka: zwierzęta. Najlepiej przyswajalnym kolagenem przez człowieka jest ten pozyskiwany z ryb. Diety wegetariańskie nie zawierają więc źródła tego bardzo ważnego składnika. Brak kolagenu prowadzić może między innymi do powstawania tętniaków, które są potencjalnym zagrożeniem dla życia.

Należy dostarczać naszemu organizmowi wszystkie składniki odżywcze.

Może się zdarzyć, że ze względów zdrowotnych lub dlatego, że mamy ich za dużo w diecie, musimy dostarczyć określonego składnika odżywczego mniej przez pewien czas. W pewnych sytuacjach musimy z powodu nietolerancji na stałe wykluczyć pewien składnik z diety.

Ogólnie rzecz biorąc, ważne jest, aby zachować różnorodność żywności.

,