O wyboru barwy podkładu do twarzy i nie tylko


Kolor

Jednym z istotniejszych błędów jeżeli chodzi o makijaż jest użycie podkładu o niedopasowanej do cery barwie.

Chcąc uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, należy dużą wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy alternatywy.  Potem wykorzystajmy poniższe wskazówki, by sięgnąć po produkt, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Zanim jednak zaczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu ustalić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje skóry. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, koniecznie uprzednio sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Zwykle jest ich kilka lub kilkanaście do wyboru, więc każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Następnie powinnaś wypróbować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli jednakże już musimy to zrobić, gdyż udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, by podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest weryfikować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Znakomicie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, bowiem one jedynie wyeksponują niedoskonałości naszej skóry.

Makijaż brwi – wskazówki

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony obszar  i masz wrażenie, że nigdy nie nauczysz się go prawidłowo wykonywać? Miast od razu zakładać własną klęskę, rozpocznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka formuje specjalistę. A ów rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na niełatwy. W rzeczywistości, jak już ogarniesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to choćby podczas jazdy pociągiem do pracy.

Daruj sobie wszelako nieco czasu na te szkolenia. Jeśli dzierżysz pomadę albo cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeżeli za parę minut musisz wyjść do pracy lub na zakupy. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i zobacz, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyuczyć się zaznaczać ich naturalny kontur i ogólny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – wszakże nim zabierzesz się za kupowanie i próbowanie owych wszystkich produktów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie nadejdzie jeszcze czas, natomiast na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na nie niewielką ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod malowania brwi jest zaś tak dużo. Trudno stwierdzić, jaka z nich byłaby dla ciebie najwłaściwsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najlepsza. Wypróbuj również rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się tylko do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej znacznie fajniejszy rezultat osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz brwi pomadą w ciemniejszym kolorze.